Życzenia świąteczne
Kolędowanie
Innowacja „Moc książek” w Przedszkolu
- 1
W grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym są książki. Z zaangażowaniem opowiadały o swoich domowych biblioteczkach i ulubionych bohaterach książek. Dzieci wzięły udział w zabawie czytelniczej i rozwiązały graficzną zagadkę.
Innowację realizuje biblioteka szkolna w ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytenictwa.
Kolędowanie
Warsztaty profilaktyczne "DEBATA"
W dniach 11.12, 12.12, 13.12 odbyły się warsztaty profilaktyczne "Debata" we wszystkich klasach ósmych. Zajęcia miały charakter warsztatowy, uczniowie pracowali z wykorzystaniem metod aktywizujących. Cele Programu Profilaktycznego Debata:
- kształtowanie postawy popierających abstynencję u nastolatków, którzy zbliżają się do momentu rozpoczęcia picia alkoholu,
- poszerzenie wiedzy na temat alternatywnych sposobów rozwoju życia bez korzystania z substancji psychoaktywnych oraz zmiana nieprawidłowych przekonań dotyczących norm społecznych, które promują picie alkoholu,
- klarowanie wartości związanych z promowaniem zdrowego stylu życia wśród młodzieży,
- wzmacnianie skłonności do abstynencji w obliczu presji otoczenia, poprzez zmniejszenie wpływu presji rówieśniczej oraz presji ze strony dorosłych, takich jak rodzice i nauczyciele.
Zajęcia z uczniami przeprowadziła pani dr E. Mudrak współpracująca z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie.
Warsztaty finansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.
Koordynatorzy
Anna Dziewulska
Aneta Tymińska
Spotkanie z pielęgniarką w świetlicy szkolnej
11 grudnia w świetlicy szkolnej w "dużej jedynce" gościliśmy szkolną pielęgniarkę. Pani Edyta, w trosce o prawidłową postawę ciała dzieci, poprowadziła zajęcia gimnastyczne. Uczniowie z zaangażowaniem i zadowoleniem wykonywali prezentowane ćwiczenia. To świetny przykład na to, że aktywność fizyczna może być nie tylko zdrowa, ale też pełna zabawy. Dziękujemy pani Edycie za przydatne wskazówki dotyczące profilaktyki wad postawy i aktywne zajęcia.
Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz
Mikołajkowe akcenty w świetlicy szkolnej
Pozdrawiamy Cię św. Mikołaju.
Dzieci ze świetlicy w "dużej jedynce".
Już dziś rozpoczęliśmy szkolne kolędowanie!
- 13
Przez najbliższe dni, podczas długich przerw, będziemy wspólnie śpiewać najpiękniejsze kolędy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania i tworzenia świątecznej atmosfery! 💥Przyjdź i razem z nami poczuj magię świąt. A może masz swoją ulubioną kolędę? Podziel się nią z nami!💥
Świąteczna Warszawa to prawdziwa magia! – wycieczka klas 8b, 8d i 8e
- 20
Stolica Polski w okresie świątecznym zamienia się w bajkową krainę pełną światełek, dekoracji i wyjątkowych wydarzeń. Rozbłyska tysiącami światełek, które zdobią kluczowe punkty miasta, takie jak Plac Zamkowy, Trakt Królewski, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. W tym roku motywem przewodnim iluminacji jest styl retro, z gigantycznymi bombkami, klasycznymi ozdobami choinkowymi i scenami przypominającymi dawne kartki pocztowe, które posłużyły nam jako tło naszych zdjęć.
Spacer po Starym Mieście to prawdziwa podróż w czasie. Kolorowe kamienice, Zamek Królewski i kolumna Zygmunta to tylko niektóre z atrakcji, które podziwialiśmy w świątecznym wydaniu. Atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna, a widok z tarasu widokowego na Starym Mieście zapiera dech w piersiach.
Po spacerze, czas na kulturalną ucztę! Musical "Balladyna" w Teatrze Rampa to współczesna interpretacja dramatu Słowackiego, jako muzycznego kryminału osadzonego w Warszawie lat 90., gdzie disco polo miesza się z techno, kwitnie kapitalizm a wraz z nim przestępczy półświatek, któremu przewodzi ona, królowa życia i zbrodni — Balladyna.
Kolejnym punktem naszego programu było Muzeum Czekolady E.Wedel. Jest to miejsce, gdzie poznalismy tajniki produkcji czekolady krok po kroku. To interaktywne muzeum „opowiedziało” nam słodkie dzieje czekolady, inspirowane niezwykłą historią rodziny Wedlów, a wszedzie czylismy zapach czekolady.
Podczas wizyty staliśmy się odkrywcami, zdobywając dogłębną wiedzę na temat procesu powstawania czekolady. Dotykaliśmy nasion kakaowca, czuliśmy zapachy półproduktów czekolady, smakowaliśmy czekolady gorzkiej, mlecznej i karmelowej wylewającej się z ogromnych kranów. Weszliśmy na 6 piętro fabryki na taras widokowy, aby nacieszyć się widokiem świątecznej Warszawy, bo jest to miejsce, które warto odwiedzić, aby poczuć magię świąt i cieszyć się wyjątkowymi atrakcjami. 🎄
Podsumowując, wycieczka do Warszawy to doskonała okazja do poznania bogatej historii, kultury i nowoczesności tego miasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań.
Brzmi jak coś, co chciałbyś przeżyć?
Marta Ponikowska, Anna Poźniak, Joanna Rogulska
Wycieczka klasy 2c do Siedlec
- 12
Prezentem od Świętego Mikołaja była całodzienna wycieczka do Siedlec, która odbyła się 10 grudnia. Pierwszym punktem programu było interaktywne , humorystyczne widowisko „Szaleni naukowcy”, które odbyło się w Sali Widowiskowej Podlasie. Barwne przedstawienie o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów Człowieka – Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta pokazały dzieciom naukową wiedzę w praktyce. Szalona piana, ciekły azot, cewki Teski, jonizacja gazów, theremin, pokaz laserów na długo pozostanie w pamięci dzieci. Następnie klasa udała się do Galerii Siedlce do restauracji MCDonalds, by napełnić brzuszki wyśmienitym jedzeniem z zestawu Happy Meal. Dzieci znalazły tam nie tylko same pyszności, ale również zabawki. Po poczęstunku udaliśmy się do Kulinarnego Poddasza na warsztaty świąteczne „Polarne misie i ciężarówki”. Uczniowie próbowali góry śniegu, tworzyli desery, a wszystko to w śnieżnej bieli i kolorowych lampkach. Spektakl kulinarno – teatralny okazał się nie tylko dobrą zabawą, ale aktywował wiele zmysłów. Dzieci poznały sekrety bieguna północnego, wykonały pierniczki, jadalne igloo z ogniskiem i łódką, zrobiły sobie zdjęcie w ciężarówce z pasażerem na gapę w postaci Misia Polarnego. Ostatnim punktem była wizyta w Wiosce Dziecięcej SOS, gdzie dzieci zostały zaproszone przez pana dyrektora do obejrzenia nowo otwartego Centrum Specjalistycznego, w którym mieści się sala integracji sensorycznej doświadczania świata. Magiczna atmosfera Sali, delikatne światła i dźwięki sprzyjały relaksowi, odreagowaniu napięć i emocji. Skoki do basenu z kulkami, masaż na łóżku wodnym, kolumna świetlna, drabina dźwiękowa z mikrofonem oraz wiele innych atrakcji takich jak gra w piłkarzyki, ping pong, trafianie lotkami do tarczy. To był długi, ale jakże pełen emocji dzień. Zmęczeni , ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Łukowa, gdzie czekali na dzieci spragnieni opowieści rodzice.
Elżbieta Świerczewska i Danuta Domańska
INTEGRACYJNY WF - ŚWIĄTECZNA MISJA
- 4
W dniu 11 grudnia uczniowie klas I – III wzięli udział w Integracyjnym WF - Świąteczna Misja, której patronat honorowy objął UNICEF Polska.
Świąteczna Misja to pełna radości i ruchu przygoda, podczas której dzieci ratowały Święta. Wspólnie z paralimpijką Katarzyną Kozikowską pomogły elfom w wykonaniu ważnego zadania.
Aktywne działania wszystkich pokazały, że ruch może łączyć, inspirować i sprawiać radość wszystkim dzieciom – niezależnie od ich możliwości. Dzięki nim święta zostały uratowane, a dzieci przeżyły niezapomnianą, aktywną przygodę.
Szkoła otrzymała certyfikat.
Mikołajki klasy lla i llb
- 12
W dniu 10.12.2024, klasa IIa i IIb wyruszyła na magiczną wycieczkę do Pracowni Świętego Mikołaja w Lublinie.
Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali serdecznie powitani przez Elfy Świętego Mikołaja. Elfy zaprosiły dzieci do swojego królestwa gdzie dzieci mogły poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę.
Uczniowie przygodę rozpoczęli od wyjątkowego warsztatu, w którym elfy pomagają przygotować pyszne pierniki. Każdy wykonał smaczne pierniki.
Kolejnym punktem programu było zdobienie bombek na choinkę. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, tworząc własną ozdobę świąteczną, którą mogły zabrać do domu.
Następnie Elfy zaprowadziły dzieci do pokoju Świętego Mikołaja.
Święty Mikołaj opowiedział wiele ciekawych historii o swojej pracy i o tym, jak udało mu się dotrzeć na czas do każdego dziecka na świecie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadań Mikołaja.
Na zakończenie wizyty, Mikołaj przygotował dla dzieci słodką niespodziankę oraz wspólne zabawy.
To była niezapomniana wycieczka, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój!
KABARETOWY SPEKTAKL DLA DZIECI „CO SIĘ STAŁO Z MIKOŁAJEM ?” W WYKONANIU TEATRU TAK
- 8
W dniu 6 grudnia uczniowie klas 1c i 2c wzięli udział w darmowym, interaktywnym spektaklu teatralnym dla dzieci „Co się stało z Mikołajem?” Podczas przedstawienia na dzieci czekała nie lada zagadka. Mikołaj zapadł się pod ziemię i trzeba go szybko znaleźć, bo przecież nadchodzi czas rozdawania prezentów. Dzieci pomagają skrzatowi Bąblowi w arcyważnym zadaniu. W czasie poszukiwań dzieci podczas spektaklu nauczyły się jazdy na reniferku Rudolfie, zatańczyły taniec do piosenki „Proszę prezent podaj dalej” oraz wspólnie rozwiązały zagadki, które schowane były w magicznych skarpetach. W finale przedstawienia pojawił się prawdziwy Mikołaj, z którym dzieci mogły sobie zrobić super zdjęcie grupowe. Spektakl „Co się stało z Mikołajem” w Łukowskim Ośrodku Kultury był częścią projektu „Święty Mikołaj przeciwko uzależnieniom „dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Elżbieta Świerczewska i Danuta Domańska
Mikołajki 5 a
- 25
6 grudnia w MIKOŁAJKOWY wieczór uczniowie klasy 5a spotkali się wraz z rodzicami i wychowawcą by przeżyc ten szczególny czas w SZKOLE. Wspólnie ubierali choinkę, dekorowali pierniczki i przygotowywali świąteczne upominki. Nie mogło zabraknąć też Mikołaja! Każdy uczeń, który chciał otrzymać prezent mogl wybrać zadanie, w którym prezentował między innymi swoje talenty sportowe i wokalne. Poczęstunek, wspólne kolędowanie jak i życzenia świąteczne podczas łamania się oplatkiem, dostarczyły wszystkim dużo radości i wprowadził w świąteczny nastrój. wych. Małgorzata Ostojska
Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Rummikub
- 20
W ramach realizacji projektu "Rummikub w szkole" w dniu 7.12.2024 r odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej w Rummikub. Okazał się niezwykle udanym wydarzeniem. Uczniowie z czterech lokalnych szkół podstawowych nr1, nr 2, nr 4 oraz nr 5 zebrali się, aby w przyjacielskiej atmosferze sprawdzić swoje umiejętności w tej popularnej grze planszowej.
Zacięta rywalizacja między uczestnikami była pełna emocji. Każdy rozegrał trzy rundy, a w każdej z nich trzy gry. Następnie wyłoniono najlepszych graczy.
I miejsce zdobyła Marta Świderska z SP1, na II miejscu uplasował się Adam Kozłowski z SP2, a III miejsce wywalczył Janusz Kalenik z SP5. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo, wyróżnienia i upominki z logo Rummikub otrzymali: Maja Niewęgłowska (SP2), Nikola Dalmata (SP4), Szymon Radomyski (SP5), a także Amelia Kubiak (SP1), co świadczy o wysokim poziomie rywalizacji.
Wszyscy uczestnikom wręczono słodkie mikołaje oraz breloki z logo Rummikub.
Turniej to nie tylko sprawdzian umiejętności, ale także doskonała okazja do integracji i spędzenia czasu w miłej atmosferze. Jak pokazuje to wydarzenie, w szkołach można łączyć naukę z zabawą, a uczniowie potrafią tworzyć wspaniałe wspomnienia.
Mikołajkowy Turniej w Rummikub był świetnym przykładem na to, że współpraca i zdrowa rywalizacja mogą przynieść wiele radości i satysfakcji.
Za organizację i przebieg turnieju odpowiedzialne były: Anna Poźniak, Ewa Czerkas, Ewa Kaniewska, Żaneta Misiak.
MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2024”
- 7
Już kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie plastycznym „Kartka Bożonarodzeniowa 2024”. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie okolicznościowej kartki świątecznej, której tematem były polskie bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje, a także motywy i symbolika świąteczna. Jury w składzie: Grzegorz Skwarek, Olimpia Kucharska, Agnieszka Knapik – Bilska, Michał Żurawski, Tomasz Kanadys zadecydowało nagrodzić 20 prac. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do pięciu uczniów z klas 1- 3 i dwóch uczennic z drugiego etapu edukacyjnego z naszej szkoły.
Tytuł laureata zdobyli:
1. Izabela Pieniak z klasy 1b- op. M. Jastrzębska
2. Aleksandra Tymińska z klasy 2c – op. E. Świerczewska
3. Marcelina Gajowniczek z klasy 2c – op. E. Świerczewska
4. Szymon Reżka z klasy 2c – op. E. Świerczewska
5. Łucja Mościcka z klasy 3e – op. M. Magnuszewska
6. Laura Kempa z klasy 4c – op. rodzic Dominika Szaniawska
7. Marta Staniak z klasy 5b – op. rodzic Renata Staniak
Kartkę, którą wykonała Łucja Mościcka z klasy 3e została wybrana do projektu Kartki Bożonarodzeniowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. Brawo!!! Gratulujemy!!!
Odbiór dyplomów i upominków, które osobiście wręczył burmistrz Piotr Płudowski i wiceburmistrz Mateusz Popławski, odbył się 6 grudnia 2024r. o godzinie 16.00 na placu Solidarności i Wolności przy łukowskiej choince.
Wszystkim wygranym gratulujemy talentu plastycznego i życzymy dalszych sukcesów. Marta Magnuszewska
Elżbieta Świerczewska
Spotkanie profilaktyczne w kl. 3e
We wtorek 3 grudnia uczniów kl.3e odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się czym jest hejt, od jakiego wieku można mieć konto w mediach społecznościowych, jakie są konsekwencje prawne za utrwalanie i publikowanie wizerunku w sieci bez zgody nagrywanego, dlaczego nie należy dokuczać innym oraz nakłaniać do złych zachowań. Funkcjonariusze przypomnieli również, że dzieci nieposiadające karty rowerowej nie mogą same poruszać się po drogach. Bardzo dziękujemy za pouczającą lekcję.
Świetlicowy konkurs plastyczny "Jesienny jeż"
Jesienny konkurs plastyczny w świetlicy w "dużej jedynce" to już tradycja. Bohaterem kolorowanek był tym razem jeż. Dzieci chwyciły do rąk kredki, dały się ponieść fantazji i stworzyły kolorowe wizerunki tego sympatycznego zwierzątka.
Prace oceniało jury w składzie: p. Marzena Jastrzębska i p. Barbara Zaniewicz.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I
1. Alicja Iwaniec kl. 1d
2. Nadia Gałecka kl. 1d
3. Tymon Jonczyk kl. 1d
W kategorii klas III
1. Bartosz Turski kl. 3a
2. Nina Sidor kl. 3b
3. Maja Goławska kl. 3a
W kategorii klas IV - V
1. Jakub Zadrożny kl. 4c
2. Weronika Rola kl. 5b
3. Aleksandra Domańska kl. 4b
Wyróżnienia
1. Milena Rumińska kl. 1d
2. Leonia Głaz kl. 3a
3. Marta Staniak kl. 5b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wasza kreatywność i staranność w wykonaniu prac zasługują na wielkie brawa. Mamy nadzieję, że jeże na stałe zagościły w waszych sercach.
Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz
Andrzejki w świetlicy w "dużej jedynce"
- 15
"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze !"
Zgodnie z tradycją w naszej świetlicy odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Dzieci wróżyły z gwiazd. Losowały magiczne karty. Poznawały swoją przyszłość z przedmiotów ukrytych pod kubeczkami. Przestawiały buty za próg. Wywróżyły imię sympatii trafiając szpilką w papierowe serca. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby ukryte w balonikach.
Wszyscy świetnie się bawili. Było dużo uśmiechu i dobrego humoru. Miłą pamiątką ze wspólnej zabawy będą zdjęcia z andrzejkowych fotobudek.
Dyskoteka andrzejkowa klas 4-8
Ostatki w naszej szkole są intensywne. W środę na dyskotece andrzejkowej bawili się uczniowie klas 1-3, a w czwartek, 28 listopada przyszedł czas na uczniów klas 4-8. Rytm muzyki dyskotekowej każdego pobudził do tupania nóżką. Młodzież bawiła się świetnie na parkiecie, w międzyczasie podjadając smaczne poczęstunki przygotowane przez rodziców w salach. Atrakcją była także specjalnie przygotowana ścianka do zdjęć.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zadbanie o oprawę muzyczną dyskoteki.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu.
Archiwum Aktualności