• Jesteśmy najstarszą szkołą w Łukowie, której dzieje stanowią istotną część historii naszego miasta, a jej najlepszym wizerunkiem są dobrze wykształceni i wychowani  uczniowie.
        Zapewniamy wysoki poziom nauczania, przyjazną, bezpieczną i motywującą atmosferę.

• Nasi  nauczyciele to doświadczeni i wykwalifikowani pedagodzy, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe w celu systematycznego wzrostu poziomu pracy i jakości nauczania.
        • Najmłodszym uczniom, dopiero rozpoczynającym przygodę ze szkołą, gwarantujemy naukę w  budynku, w którym wiedzę zdobywają tylko uczniowie klas młodszych (kl.1,2)
        • Posiadamy dobre warunki lokalowe: przestronne, funkcjonalne i estetycznie urządzone sale, wyposażone w tablice i monitory interaktywne oraz sprzęt multimedialny, oddzielną salę komputerową, salę gimnastyczną wraz z zapleczem sportowym, gabinety do zajęć dodatkowych oraz stołówkę, w której uczniowie codziennie spożywają  smaczne obiady.
        • Uczniom o specyficznych potrzebach edukacyjnych zapewniamy  pomoc psychologiczno – pedagogiczną, prowadzoną przez zespół wykwalifikowanych specjalistów: pedagoga, psychologa, logopedę, tyflopedagoga. W ramach udzielanej pomocy mają oni możliwość skorzystania z następujących zajęć: logopedycznych, dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacji, socjoterapii, terapii ręki, sensoplastyki, TUS, terapii SI.
        • Dysponujemy dużą powierzchnią działki do rekreacji i zabawy wyposażoną w urządzenia wielorozwojowe z zachowaniem wszystkich atestów i środków bezpieczeństwa.
        • Otaczamy opieką dzieci, które przebywają na terenie szkoły przed rozpoczęciem lekcji oraz po ich zakończeniu w świetlicy szkolnej.
        • Poza podstawową ofertą edukacyjną dajemy naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju zainteresowań, pasji i rozbudzania drzemiących talentów w ramach kół przedmiotowych oraz możliwość korzystania z nauki pływania na pływalni krytej "Delfinek" w Łukowie.
        • Umożliwiamy uczniom korzystanie z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej.
        • Obejmujemy dzieci opieką profilaktyczną sprawowaną przez pielęgniarkę.
        • Zapewniamy rodzicom przywożącym i odbierającym dzieci dogodne parkowanie przed budynkiem szkoły i w jej okolicy.

Szanowni Rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie ogłasza nabór dzieci urodzonych  w 2016r.

do I klasy rok szkolny 2023/2024

w terminie 14 marca 2023r. – 06 kwietnia 2023r. w sekretariacie szkoły  (ul. Partyzantów 15)

Rekrutacja odbywa się w formie  tradycyjnej w oparciu o dokumentację papierową

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie przyjmowane są w pierwszej kolejności, na podstawie zgłoszenia.

Formularze należy wypełnić  i dostarczyć do sekretariatu  szkoły (ul. Partyzantów 15)

Informacje dotyczące rekrutacji:

1. Terminy – zawarte w Zarządzeniu nr 11/2023 Burmistrza Miasta Łuków
        2. Kryteria – zawarte w Uchwale Rady Miasta XIX/159/2020
        3. Obwód szkoły  (wykaz ulic) znajduje się  na stronie internetowej: sp1.lukow.pl w zakładce „O szkole”.
        4. Formularze: wniosek dla dzieci spoza obwodu i zgłoszenie dla dzieci obwodowych znajdują się na stronie internetowej szkoły: sp1.lukow.pl w zakładce „Rekrutacja/Dokumenty”

Więcej informacji pod numerem tel. 25 798 33 57