• Rok 2009 - Nagroda Burmistrza Miasta Łuków za wybitne osiągnięcia sportowe w 2008 roku

• Burmistrz Miasta Łuków przyznał naszej szkole pamiątkową statuetkę i dyplom jako wyraz uznania dla szkoły za osiągnięcia sportowe uzyskane w roku 2008. Nagrodę wręczył dyrektorowi szkoły Burmistrz p. Zbigniew Zemło oraz Przewodniczący Rady Miasta p. Jerzy Kamiński. Ceremonia odbyła Sie w dniu 13 marca 2009r. z okazji rozstrzygnięcia plebiscytu na najlepszych sportowców Łukowa za rok 2008.

• 2007 - Nagroda Starosty Łukowskiego "Medal za zasługi dla Ziemi Łukowskiej

• W dniu 21 września 2007r. nasza szkoła otrzymała pamiątkowy medal "Zasłużony dla Powiatu Łukowskiego". Nagrodę przyznano naszej placówce w kategorii "Oświata, Kultura i Sport". Nominację placówki zgłosił Burmistrz Miasta Łuków - p.Zbigniew Zemło.

O przyznaniu medalu decydowała kapituła, w skład której wchodzą osoby oraz przedstawiciele firm i instytucji uhonorowanych medalami w poprzednich latach oraz przewodniczący stałych komisji Rady Powiatu. W uzasadnieniu przedstawiono zasługi naszej szkoły w dziedzinie sportu i edukacji oraz promowanie Ziemi Łukowskiej.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie jest jedyną placówką oświatową uhonorowaną dotychczas tak zaszczytnym wyróżnieniem.