• Wirtualna rzeczywistość

• Technologia VR została zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów. Nasza szkoła została wyposażona w 12 kompletów okularów Class VR oraz ma dostęp do portalu zawierającego ponad 1000 gotowych do wykorzystania na lekcji materiałów, wizualizacji miejsc w trybie 360°, trójwymiarowych obiektów.

Uczniowie klasy VIII g mieli możliwość testowania nowego sprzętu. Z wykorzystaniem kostki Class VR obracali trójwymiarowymi figurami: sześcianem, walcem, oktaedrem, oglądali budowę serca, tętnic i całego układu krwionośnego. Następnie przenieśli się do starożytnych Chin gdzie podziwiali artefakty:  wazę z dynastii Ming, posągi, terakotową armię. W trybie 3600 obejrzeli Mur Chiński. Potem „przeskoczyli” do Wielkiego Kanionu, a następnie na Wall Street.

Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe doświadczenia.