Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas I oraz II wzięli udział w warsztatach, które przeprowadziły panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie. Dzieci poznały nową technikę zdobienia jajek-batikową. Każdy uczeń za pomocą pszczelego wosku stworzył swój własny, oryginalny wzór. Następnie jajka były farbowane w naturalnym barwniku. Spod rąk uczestników wyszły prawdziwe cuda. Z pewnością będą zdobiły wielkanocne stoły. Dodatkowo dzieci zapoznały się z tradycjami świątecznymi oraz symbolami wielkanocnymi. Serdecznie dziękujemy pani Edycie i pani Justynie, które wprowadziły nas w przedświąteczny czas.
Warsztaty świateczne
- 17
XI edycja program „Dziel się Uśmiechem” w klasie III b
- 7
W środę 27 marca 2024r. uczniowie klasy III b wzięli udział w zajęciach programu edukacyjno - profilaktycznego „Dziel się Uśmiechem” zorganizowanych przez Szkolne Koło PCK. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygotowaną prezentację i poznały cztery kroki do pięknego uśmiechu. Utrwaliły jak w prawidłowy sposób należy szczotkować zęby. Dowiedziały się, że podczas prawidłowej higieny jamy ustnej ważną rzeczą jest także żucie bezcukrowej gumy Orbit po jedzeniu i piciu przez 10 minut, gdy nie mamy możliwości umycia zębów. Na zakończenie zajęć wolontariusze wręczyli swoim młodszym kolegom bezpłatne materiały edukacyjne oraz paczkę gum Orbit co wywołało radość na ich twarzach. W ramach programu „Dziel się Uśmiechem” edukujemy dzieci oraz ich rodziców, kładąc szczególny nacisk na kształtowanie i kultywowanie dobrych wzorów, które jak wiemy są kluczem do sukcesu w walce z próchnicą.
Program realizowany jest pod patronatem Szkolnego Koła PCK
Koordynator Projektu – Alicja Strus – opiekun Szkolnego Koła PCK
Świąteczne lekcje matematyki
- 4
Dzisiaj mieliśmy przyjemność zorganizować niezwykłe lekcje matematyki z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych!
Starsze grupy uczniów stawiły czoła wyzwaniu, próbując uwolnić króliczka Wielkanocnego z matematycznego escape roomu. Dzięki sprytowi i współpracy udało im się pokonać wszystkie trudności i odblokować drzwi wolności!
Młodsi uczniowie zajmowali się układaniem tangramów z fragmentów jajka Kolumba, odkrywając przy tym fascynujący świat geometrycznych kształtów. Ich pomysłowość i determinacja pozwoliły na stworzenie wyjątkowych układanek!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i entuzjazm, który sprawił, że ta lekcja była niezapomnianym przeżyciem.
Życzymy Wam wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i wzajemnej życzliwości!
Zespół Matematyczny
,,Szalony wiosenny tydzień"
- 1
Klasa IB wzięła udział w szalonym wiosennym tygodniu.
W poniedziałek uczniowie zamienili tradycyjny plecak na torbę.
We wtorek założyli ubrania na opak zaś w środę był dzień żaby.
21.03.2024r każdy założył kolorową skarpetkę nie do pary na znak solidarności i akceptacji z osobami z Zespołem Downa a piątek był dniem piżamy.
Ten szalony wiosenny tydzień był pełen radości i uśmiechu.
SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ
- 6
Z wielkim zaangażowaniem uczniowie klasy 1c wzięli udział w „Szalonym Wiosennym Tygodniu”.
18 marca dzieci zamieniły tradycyjny plecak i spakowali do szkoły swoje podręczniki i przybory szkolne do walizek, dziecięcych wózków, sklepowych koszyków, pudełek po proszku do prania, toreb piknikowych i innych.
19 marca był Dniem na Opak. Dzieci przyszły do szkoły w ubraniach założonych na lewą stronę.
20 marca był Światowym Dniem Żaby. Żaby to zwierzęta , które występują w wielu różnych gatunkach na całym świecie. Mimo, że nie wzbudzają powszechnej sympatii są niezwykle pożyteczne. W tym dniu wszystkie dzieci w klasie założyli ubrania w kolorze zielonym. Każde dziecko miało żabią opaskę. Był staw, żabia muzyka, żabie podskoki, żabie konkursy, a przede wszystkim była super nauka przez zabawę.
21 marca nikt nie zapomniał założyć do szkoły kolorowych skarpetek nie do pary. Był to symbol na znak obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
22 marca był ostatnim dniem szalonego tygodnia i należał do piżam.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Sukces naszego kolegi
17 marca 2024 roku na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”
Michał Kołodziejczyk uczeń klasy 1c brał udział
w XXII Otwartych Zawodach Pływackich o puchar
Wójta Gminy Garwolin i zdobył I miejsce na 25 metrów w stylu
dowolnym i grzbietowym. Były to największe zawody pływackie
w historii garwolińskiej pływalni.
Michałowi gratulujemy sukcesu.
Konkurs na Kartkę Wielkanocną
KONKURS PLASTYCZNY
18 marca 2024r. w Galerii PROwizorium Łukowskiego
Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów
plastycznych na Kartkę Wielkanocną oraz na Wielkie Jajo Wielkanocne.
Informujemy, że w tym konkursie wyróżnienie zdobyła Julia Krasuska
uczennica klasy 1c. Gratulujemy talentu i sukcesu.
Prace można oglądać na mini wystawie przed Galerią PROwizorium
w ŁOK.
Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
Piżamowy piątek
- 26
Piżamowy piątek stał się tradycją naszej szkoły… I chyba lepszego finału naszego Szalonego Wiosennego Tygodnia nie moglibyśmy sobie wymarzyć. Uwielbiany przez wszystkich dzień, w którym śpiochy mogą poczuć się w szkole jak w domu sprawił wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom.
Szalony Wiosenny Tydzień dobiegł końca. Mamy nadzieję, że wiosna będzie tak samo radosna jak jej przywitanie 😊. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, bo to właśnie dzięki Wam w naszej szkole zagościła wiosenna atmosfera pełna śmiechu i radości. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu
Witamy Was wiosną!
- 10
Pierwszy jej dzień upłynął nam pod znakiem kolorowej skarpetki, dlatego w naszym Szalonym Wiosennym Tygodniu nie mogło zabraknąć Dnia Kolorowej Skarpetki. W czwartek, 21 marca założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności i akceptacji z osobami z Zespołem Downa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu
Wiosenne kodowanie w świetlicy w Małej Jedynce
Wiosna to magiczna pora szybkich przemian w przyrodzie, a dla nas idealny czas na rozbudzenie się z zimowego letargu poprzez m.in. rozwijanie kreatywności. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie odkodywywali ukryte ilustracje związane z rozpoczynającą się wiosną. Były to kwiaty, owady i ptaki.
Dzień żaby
Kolejnym dniem w naszym Szalonym Wiosennym Tygodniu był Dzień Żaby. Okazało się, że w naszej szkole jest sporo miłośników tych zwierzaków. Uczniowie ubrani w różne odcienie zieleni opanowali nasze korytarze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu
25
Warsztaty wielkanocne w klasie I c
- 12
W dniu 18 marca 2024 roku mamy uczniów: pani Monika Gawrońska
i pani Magdalena Niedziółka przeprowadziły dla dzieci w klasie
warsztaty wielkanocne.
W trakcie zajęć uczniowie pod czujnym okiem pań wykonali
wielkanocnego zajączka wykorzystując do tego celu styropianowe jajko,
artystyczne pianki, włóczkę oraz dowiedzieli się o wielu tradycjach związanych z tymi świętami.
Możliwość własnoręcznego wykonania atrakcyjnej ozdoby był dla dzieci
źródłem ogromnej satysfakcji.
Gotowy zajączek w czasie świąt będzie ozdobą wielkanocnego stołu.
Bardzo dziękujemy mamom Eryka i Leona za poświęcony czas, trud
i zaangażowanie.
Warto pomagać
- 4
Uczniowie klasy 1c wraz z rodzicami postanowili przystąpić
do charytatywnego konkursu „Pomocna Palemka”.
Konkurs polegał na wykonaniu przez klasę jak największej
ilości palemek wielkanocnych.
Finał konkursu odbył się na VI Targach Kreatywnych Kobiet
z Łukowa na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie
w dniu 17 marca 2024roku.
Uczniowie klasy 1c wykonali i złożyli na konkurs 33 palemki, które różniły
się między sobą kompozycją, użytym materiałem i pomysłowością w ozdabianiu.
Komisja Jury postanowiła przyznać naszej klasie trzecie miejsce.
Nagrodą jest niespodzianka od Zielony Gaj.
Dochód ze sprzedaży Palemek Wielkanocnych zostanie przeznaczony na pomoc
dla Mateusza Droś, który wymaga leczenia i rehabilitacji po przebytym urazie mózgu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie.
Góra Grosza 2024
- 7
Za nami szkolny finał XXIV edycji „Góry Grosza”, w której nasza szkoła bierze udział po raz kolejny. We wtorek, 19 marca 2024 wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wrazz opiekunami SU i SZKW: p. Justyną Mościcką, p. Anetą Łaguń, p. Anną Prokopowiczi p. Karoliną Dębiak policzyli i zapakowali monety. W sumie udało nam się zebrać 1540, 30 zł.
Na wyróżnienie zasługują też trzy klasy, które zebrały najwięcej monet:
Klasa IV A – 292,39 zł
Klasa I C - 280, 59 zł
Klasa III A – 194, 51 zł
Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce monet. Zostaną one wysłane do Towarzystwa Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Prowadzą również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu
Dzień na opak
- 27
Wtorek w naszej szkole był jakiś na opak… Ubrania pozakładane na lewą stronę były elementem naszego Szalonego Wiosennego Tygodnia. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu
Innowacja pedagogiczna
- 9
W ramach innowacji pedagogicznej „Zwierzaki cudaki na siedmiu kontynentach naszego świata” uczniowie poznali kolejny kontynent-Antarktydę. Obejrzeli film, z którego dowiedzieli się, że jest to najzimniejszy kontynent świata, gdzie temperatura odczuwalna dla człowieka może spaść nawet do - 100°C. Na Antarktydzie mieszkają naukowcy, którzy przeprowadzają badania, obserwacje, eksperymenty. Uczniowie wiedzą, że na Wyspie Króla Jerzego znajduje się, całoroczna stacja naukowo-badawcza im. Henryka Arctowskiego (badacza Antarktyki). Realizując podstawę programową uczniowie dowiedzieli się, kim byli i czym zajmowali się Alina i Czesław Centkiewiczowie. Dzieci przeczytały lekturę „W zaczarowanej zagrodzie”, wykonały dodatkowe karty pracy. Uczniowie poznali gatunki zwierząt zamieszkujące Antarktydę oraz wody przybrzeżne. Szczególną uwagę zwrócili na pingwiny Cesarskie, Adeli oraz na kałamarnicę kolosalną. Z kawałków lodu zbudowały własną Antarktydę, z plasteliny ulepiły wybrane zwierzę i umieścili je na klasowej Antarktydzie.
Dzień Bez Plecaka
- 34
Nasz szalony wiosenny tydzień rozpoczął się Dniem Bez Plecaka.. Cóż mówić więcej? Kreatywność naszych uczniów jest nie do opisania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu
Konkurs
Międzynarodowy Dzień Liczby π
- 4
Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb. Data 14 marca została wybrana z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
„14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”.
Tego dnia uczniowie naszej szkoły mogli pogłębić swoją wiedzę na temat tej wyjątkowej liczby. Gazetki tematyczne w pracowniach matematycznych i na korytarzu szkolnym skłaniały do odkrywania wielu ciekawostek o liczbie Pi. Na lekcjach matematyki każdy uczeń miał okazję rozwijać swoje, nawet ukryte talenty poprzez: tworzenie miasta liczby Pi z budynkami o wysokości odpowiadającej kolejnym cyfrom rozwinięcia dziesiętnego, skojarzenia wyrazowe rozpoczynające się na „pi”, rozwiązywanie testu na podstawie prezentacji multimedialnej, pracę nad krótkim opowiadaniem, w którym kolejne słowa odpowiadają liczbie cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi czy zabawę z kodowaniem wykorzystującą wiedzę z różnych działów matematyki.
Mamy nadzieję, że każdy uczeń znalazł coś interesującego dla siebie.
Zespół matematyków SP1
Dzień Świętego Patryka
- 6
Dnia 15.03.2024 r. uczniowie klasy 4b uczcili Dzień Świętego Patryka.
Święto to wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to patron tego kraju.
Według różnych legend, święty Patryk był cudotwórcą, który przywracał wzrok niewidomym, życie umarłym, a Irlandię uwolnił od plagi węży. Dlatego na obrazach jest często przedstawiany jako mnich, przydeptujący stopą węża.
Podczas lekcji języka angielskiego Pani Lidia Radomyska przedstawiła historię i tradycje związane z Dniem św. Patryka. Uczniowie nie zapomnieli również o ubraniu z akcentem zielonego koloru. Praca plastyczna, którą wykonywali sprawiła uczniom wiele radości. ☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️🍀
Iwona Kołodziejczyk.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wszystkie