• Dzień Kropki w świetlicy w "małej jedynce"

      • 15 września w świetlicy był obchodzony Dzień Kropki. „Niby nic a jednak coś wielkiego”, bo jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim tego dnia jest kropka. Uczniowie wspólnie wykonali kreatywną pracę plastyczną - kolorowankę gigant.

      • Dzień Kropki w świetlicy w "dużej jedynce"

      • 15 września w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Kropki - święto kreatywności, zabawy i odkrywania talentów. Wspólnie obejrzeliśmy film "The Dot" i poznaliśmy historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki odkryła swój talent i uwierzyła w swoje możliwości. Zainspirowani przez małą Vashti wykonaliśmy kropkowe dzieła sztuki. Można je podziwiać w świetlicy i na dziedzińcu szkoły. Opowiadaliśmy też o swoich talentach i miejscach, w których możemy je rozwijać. Wszystkim dzieciom dziękujemy za zabawę kropkami. Pamiętajcie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Dzień Chłopaka w świetlicy

      • Dnia 2 października w świetlicy obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Bohaterami dnia byli oczywiście nasi chłopcy. Na każdego z nich czekały drobne upominki i radosne życzenia od Koleżanek oraz Pań.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Dzień Drzewa w świetlicy w "dużej jedynce"

      • 10 października mali ekolodzy z naszej świetlicy obchodzili Dzień Drzewa - święto, które podkreśla znaczenie drzew dla naszej planety i promuje działania na rzecz ich ochrony. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu "Poznajemy drzewa" a następnie rozpoznawaliśmy gatunki drzew na podstawie liści i nasion.   Poznaliśmy też budowę drzewa. Stworzyliśmy mapę myśli "Co nam dają drzewa?". Z zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zabawie "Szumi las, szumi las, wymień drzewo, które znasz..." i stworzyliśmy katalog drzew. Celująco rozwiązaliśmy quiz" Co to za drzewo?" Chętnie wykonaliśmy prace plastyczne z motywem liści. Dużo radości sprawiło nam wykonanie portretu jesiennego drzewa z kasztanów.

        To był ciekawy i kreatywny dzień, który pogłębił naszą wiedzę o drzewach.

                                                                                 Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Dzień Zaduszny w świetlicy w Małej Jedynce

      • "Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
        zostaną po nich buty i telefon głuchy
        tylko co nieważne jak krowa się wlecze
        najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
        potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
        jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
        kiedy myślimy o kimś zostając bez niego."

        W tym szczególnym czasie, gdy wspominamy tych, którzy odeszli, uczniowie "zapalili" symboliczne znicze - wyraz naszej przyjaźni, miłości, dobrych wspomnień i pamięci o zmarłych.

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym uczniom, wychowawczynie w świetlicy w małej Jedynce podejmowały szereg działań mających na celu upamiętnienie tego dnia. Dzieci wykonały piękne prace w narodowych barwach oraz budowały z klocków symbole narodowe. Poznały kodeks patrioty, uczyły się wierszy i śpiewały pieśni patriotyczne.

      • Lekcja zdrowego stylu życia w świetlicy szkolnej

      • 8 listopada świetlicę w "dużej jedynce" odwiedziła szkolna pielęgniarka - pani Edyta. Wizyta miała na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie dzieci, że stan naszego zdrowia zależy w dużej mierze od nas samych. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wzbogacić i utrwalić swoją wiedzę na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w pogadance. Odpowiadając na pytania gościa wykazały się dużą wiedzą. Dziękujemy pani Edycie za miłe spotkanie i cenne rady.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Wyniki świetlicowego konkursu "Jesienne drzewo"

      • Świetlica szkolna w "dużej jedynce" z przyjemnością informuje, że konkurs plastyczny "Jesienne drzewo" został rozstrzygnięty. Celem konkursu było uwrażliwianie na piękno otaczającej przyrody oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów. Młodzi artyści stanęli na wysokości zadania. Poziom prac wskazywał, że dzieci dostrzegają piękno natury i otaczających drzew.

         

        Oto wyniki konkursu:

         

        KLASY PIERWSZE

         

        I miejsce: Leon Zabłocki kl. I d

         

        II miejsce: Lena Kot kl. I d

         

        III miejsce: Wiktor Wysokiński kl. I d

         

        Wyróżnienie: Jan Sadło kl. I d


        KLASY DRUGIE

         

        I miejsce: Oskar Czyżak kl. II e

         

        II miejsce: Wojciech Celej kl. II a

         

        III miejsce: Leonia Głaz kl. II a

         

        Wyróżnienie: Oliwia Dzido kl. II a

         

        KLASY TRZECIE I CZWARTE

         

        I miejsce: Aleksandra Domańska kl. III b

         

        II miejsce: Marta Staniak kl. IV b

         

        III miejsce: Alicja Grochowska kl. III c

         

        Wyróżnienie: Alan Pieniak kl. III c

         

        Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz, Barbara Zaniewicz

      • Konkurs "Postać z bajki"

      • Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Postacie z bajek rozpoznają zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Każde pokolenie ma swoich idoli z bajkowego świata. Nic więc dziwnego, że powstało specjalne święto - 5 listopada, mające na celu uczczenie bajkowych bohaterów - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W świetlicy szkolnej w dużej jedynce  odbył się konkurs plastyczny pt." Postać z Bajki".

        Oto wyniki:

        KLASY PIERWSZE

         

        I miejsce: Patrycja Różycka kl. I d

         

        II miejsce: Lena Kot kl. I d

         

        III miejsce: Michał Kaczor kl. I d

         

        KLASY TRZECIE I CZWARTE

         

        I miejsce: Marta Staniak kl. IV d

         

        II miejsce: Aleksandra Domańska kl. III b

         

        III miejsce: Julia Kozłowicz kl. V b

         

        WYRÓŻNIENIA:

         

        Michalina Juchniewicz kl. III b

        Natalia Pieniak kl. III b

        Szymon Lendzion kl. III b

        Emilia Smarkala kl. III a

        Bartłomiej Radomyski kl. III c

        Maja Łazuga kl. III a

        Jakub Zadrożny kl. III c

        Weronika Rola kl. IV b

        Lena Jawoszek kl. III b

         

        Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

         

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz, Barbara Zaniewicz

         

      • Dzień Praw Dziecka

      • W poniedziałek 20 listopada świetlica w "dużej jedynce" włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Podczas zajęć oglądaliśmy film, pt. "Prawa dziecka" i rozmawialiśmy o prawach oraz obowiązkach dzieci.. Dekorowaliśmy salę świetlicy balonami. Naszym działaniom towarzyszył kolor niebieski - kolor UNICEF'u symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Andrzejki w świetlicy

      • 29 listopada świetlica w "dużej jedynce" zamieniła się w komnatę wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznawały swoją przyszłość z przedmiotów ukrytych pod kubeczkami. Losowały magiczne karty z kapelusza. Wróżyły z gwiazd. Trafiały szpilką w papierowe serca z imionami sympatii. Przestawiały buty za próg. Wymyślały marzenia i rzucały monetą do miski z wodą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby ukryte w balonikach. Pamiątkową atrakcją była andrzejkowa fotobudka i fotoramka.

        Świetliki bawiły się znakomicie z uśmiechem i "przymrużeniem oka" traktując andrzejkowe wróżby Anno Domini 2023.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Dzień Jeża

      • Okazją do nauki i zabawy w świetlicy w "dużej jedynce" był Dzień Jeża. Podczas zajęć z uwagą obejrzeliśmy film edukacyjny "Jeż". Poznaliśmy budowę, środowisko życia i zwyczaje tego kolczastego ssaka. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki jeża żyją w Polsce, co jedzą jeże, co robią zimą i dokąd tuptają nocą. Wiemy jaką rolę pełnią w środowisku, co im zagraża i jak im pomóc. Układając rozsypanki wyrazowe poznaliśmy ciekawostki o jeżach. Słuchaliśmy piosenek o jeżu: :"Jeż" i "Ach to jeż" oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Wykonaliśmy jeże pastelami - można je podziwiać w świetlicowej galerii prac. Kolorowaliśmy jeże kredkami a następnie z liści i gałązek zrobiliśmy im przytulne gniazda. Nie lada wyzwaniem okazało się ułożenie jeża z darów natury. Było pracowicie, ale wywiązaliśmy się znakomicie. Powstał okazały i milusiński jeż Filuś.

        To był ciekawy dzień, który pogłębił naszą wiedzę o jeżach.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Mikołajki w świetlicy

      • 6 grudnia, w świetlicy w "dużej jedynce" na dzieci czekały super prezenty. Św. Mikołaj trafił bezbłędnie. Otrzymane upominki sprawiły dużo radości i były miłą niespodzianką. Dziękujemy Ci Św. Mikołaju.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Grudzień w świetlicy w małej Jedynce

      • Grudzień to wyjątkowy miesiąc, ponieważ już od pierwszych dni towarzyszy mu magiczny nastrój oczekiwania - na Świętego Mikołaja, nadejście kalendarzowej zimy oraz świąt Bożego Narodzenia. Grudniowym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i materiałami oraz śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych, co u wszystkich wywołało uśmiech na buzi i radość w sercu.

      • Kolędowanie świetliczaków z małej Jedynki

      • Dzieci ze świetlicy z paniami tam pracującymi zorganizowały w miesiącu grudniu i styczniu kolędowanie po placówce przedszkolnej i szkolnej. Wędrowały od sali do sali, z klasy do klasy niosąc życzenia, dobrą nowinę i śpiewając kolędy. Spotkały się również z Panią Dyrektor i pracownikami niepedagogicznych szkoły. W ten sposób życzyły wszelkiej pomyślności.

        Przytaczamy życzenia mówione przez dzieci:
        Z okazji świat Bożego Narodzenia,
        Składamy Wam wszystkim serdecznie życzenia. O czym marzycie, by się spełniło.
        I zdrowie żeby było.
        Dużo dobra i życzliwości.
        I serce pełne miłości.
        Niechaj w zgodzie żyje rodzina.
        Niech błogosławi Wam Boża Dziecina
        Na ten Nowy Rok.

      • Konkurs na najdłuższy noworoczny łańcuch ważnych postanowień

      • W dniu 11 stycznia 2024 r. w świetlicy w małej Jedynce odbył się konkurs na najdłuższy noworoczny łańcuch ważnych postanowień. Uczniowie mieli za zadanie wykonać w grupach w określonym czasie łańcuch z bibuły lub kolorowego papieru, w którym można było znaleźć zapisane na karteczkach ich postanowienia na nowy rok. Konkurs wygrały dziewczynki z klasy 2a: Zosia Sierakowska, Julianka Walczak i Ola Wielgosz. Wszystkie łańcuchy ozdobiły naszą świetlicę na czas karnawału.

      • Dzień Ryby

      • 10 stycznia w świetlicy w "dużej jedynce" odbył się Dzień Ryby. Podczas zajęć obejrzeliśmy film "Ryby". Poznaliśmy przystosowania ryb do życia w wodzie i przedstawiliśmy je w formie szkieletu. Wiemy co pozwala rybom pływać, czym pokryta jest skóra ryb, dlaczego ryby łatwo wyślizgują się z rąk, jaki narząd służy im do oddychania.  Znamy odpowiedzi na pytania: czy ryby zamykają oczy i czy mają uszy? Rozmawialiśmy na temat znaczenia powiedzeń i przysłów o rybach. Układając puzzle dowiedzieliśmy się jakie gatunki ryb żyją w polskich wodach. Nie zabrakło też rozmów o potrawach przyrządzanych z ryb i ich walorach zdrowotnych. W ramach obchodów Dnia Ryby doskonaliliśmy sztukę składania papieru czyli origami. Wykonaliśmy kolorowe rybki, które "pływają" w świetlicowej galerii zamienionej w akwarium. Pasjonaci techniki iris folding po mistrzowsku stworzyli prace plastyczne "Złota rybka". Dzień tropem ryb należał do ciekawych i wzbogacił naszą wiedzę na temat  tych zwierząt.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Konkurs plastyczny "Portret Mikołaja"

      • 22 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Portret Mikołaja" adresowanego do dzieci ze świetlicy w "dużej jedynce". Wykonane prace były pomysłowe i ciekawe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i zaprezentowali swoje talenty. Zwycięzcom gratulujemy!

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz, Barbara Zaniewicz

         

        Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

        Klasa I

        1. Patrycja Różycka 1d

        2. Leon Zabłocki 1d

        3. Wiktor Wysokiński 1d

         

        Klasy III

        1. Emilia Smarkala 3a

        2. Michalina Juchniewicz 3b

        3. Maja Łazuga 3a

         

        Wyróżnienia

        1. Aleksandra Domańska 3b

        2. Marta Jaroszkiewicz 3b

         

        Klasy IV

        1. Weronika Rola 4b

        2. Marta Staniak 4b

        3. Alicja Rokicka 4a

      • Emocje wokół nas

      • W dniu 17.01.2024r. odbyło się spotkanie uczniów z psychologiem szkolnym i studentka 3 roku psychologii dotyczące rozpoznawania i okazywania emocji. Uczniowie pracowali w kręgu. Doskonale rozpoznawali emocje pozytywne i negatywne oraz z łatwością okazywali je sobie nawzajem.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Dzień Wiedzy o Pingwinach w świetlicy w "dużej jedynce"

      • 24 stycznia, świętując Dzień Wiedzy o Pingwinach, przenieśliśmy się w klimat śnieżnej i mroźnej zimy oraz zwróciliśmy uwagę na zagrożone wyginięciem pingwiny. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego. Był on źródłem wiedzy na temat warunków życia, zwyczajów i cech charakterystycznych bohaterów dnia. "Świetliki" patrząc i słuchając przekonały się, że pingwiny to niezwykłe, zwinne, szybkie, sprawne i wytrzymałe ptaki a ich niepozorny spacer to tylko pozory. W dalszej części zajęć zajęliśmy się poznawaniem różnych gatunków pingwinów. Cesarski, królewski czy mały teraz już nie mają przed nami tajemnic. Wiemy, że pingwin cesarski jest wyższy niż większość z nas a pingwin mały to najmniejszy gatunek pingwina. Ciekawym punktem dnia było przygotowanie gazetki tematycznej "Pingwinie ciekawostki". Czy wiecie, że..

        1. Pingwiny mieszkają na Antarktydzie i w jej okolicach

        2. Pingwiny nie spotkają się z niedźwiedziem polarnym - chyba, że w zoo

        3. Na lądzie chodzą wyprostowane lub ślizgają się na brzuszkach

        4. Pingwiny zazwyczaj zakochują się na całe życie

        5. Podczas wysiadywania jaj nawet kilka miesięcy nic nie jedzą

        6. Mają świetny słuch

        7. Pingwiny to nieloty - ptaki, które nie potrafią latać

        Dużym zadaniem, bo w rozmiarze XXL, rozwiązanym celująco była krzyżówka dotycząca pingwinów ze szkolnej lektury z hasłem "Zaczarowana zagroda". Nie zabrakło też rozmów na temat zagrożeń i sposobów ochrony pingwinów. Dzieci zainspirowane zdobytą wiedzą podczas zajęć plastyczno - technicznych stworzyły 3 kolonie pingwinów, które rozgościły się w świetlicowej galerii prac i prezentują się elegancko. A ponieważ pingwiny występują chętnie na małym i dużym ekranie, szczególnie te animowane, na koniec z przyjemnością obejrzały popularne "Pingwiny z Madagaskaru".

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Walentynki w świetlicy "Walentynki!

      • Ach, Walentynki! Fajnie jest w upominku serduszko dostać albo dać!" 14 lutego, w świetlicy w "dużej jedynce" obchodziliśmy miłe święto czyli Walentynki. Tematem dnia była miłość i przyjaźń. W sali świetlicy królował kolor czerwony. Wzrok przyciągała girlanda z balonów w kształcie serc. Ładnie prezentowały się inne dekoracje z serduszek. Honorowe miejsce zajęło "Walentynkowe drzewo przyjaźni". Walentynkowym akcentem były też czerwone i różowe stroje "świetlików". W tle rozbrzmiewały dźwięki znanych i lubianych piosenek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i drobnych upominków. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy serduszka metodą iris folding. Sami zobaczcie jak u nas było fajnie.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Karnawał w świetlicy w małej Jedynce

      • Dzieci ze świetlicy poznały tajniki szydełkowania oraz uczyły się szyć lalki pończoszanki. Odbyła się także zabawa karnawałowa, wykonaliśmy maski. Świętowaliśmy Dzień Pingwina. Dzieci opowiadały, za co najbardziej kochają babcie i dziadków oraz wykonały laurki z okazji ich świąt. W ostatnim tygodniu stycznia tworzyły zasady bezpiecznych ferii. W tym czasie wykonaliśmy też makietę wulkanu i doświadczenie obrazujące jego wybuch oraz wypływającą z niego lawę.

      • Wernisaż Mikołaja Żaczka

      • W dniu 26.02.2024r. w świetlicy w małej Jedynce odbył się wernisaż prac plastycznych Mikołaja Żaczka i towarzyszących im prac Leona Bogusza - uczniów klasy 2b. Prace Mikołaja wprowadzają oglądających w świat bajkowej, kolorowej przyrody. Przewodnim tematem prac są ptaki, a szczególnie papużki nierozłączki. Jego rysunki wprowadzają w pogodny nastrój, są barwne. Mikołaj posługuje się najczęściej kredkami. Robi to w sposób doskonały, ponieważ kolorystyka przechodzi jedna w drugą. Ma też ciekawy sposób cieniowania. Gratulujemy i czekamy na więcej!
        Prace Leona są przeciwieństwem prac Mikołaja, a zarazem ich uzupełnieniem. Leon minimalizuje ilość barw. Opiera się na barwach szarej i czarnej. Prace są stonowane kolorystycznie. Leon bardzo dobrze cieniuje. Tematyką jego prac jest portret. Rysuje bardzo dojrzałe. Myślimy, że rośnie nam młody portrecista. 🙂 Gratulujemy i również czekamy na więcej!

      • Dzień Niedźwiedzia Polarnego

      • W ostatnim tygodniu miesiąca lutego dzieci ze świetlicy w "dużej jedynce" obchodziły Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Oglądając film edukacyjny dowiedziały się, gdzie mieszka król bieguna północnego, co je i jak wychowuje swoje młode. Poznały cechy wyglądu i zachowania, które umożliwiają mu przetrwanie w niegościnnym środowisku Arktyki oraz wyzwania z jakimi spotyka się w obliczu zmian klimatu. Chętnie słuchały ciekawostek o tym fascynującym zwierzęciu. Jedna z ciekawszych to ta, że niedźwiedź polarny wcale nie jest biały! Zdobytą wiedzę wykorzystały do porównania dwóch niedźwiedzi: polarnego i brunatnego oraz ułożenia ich charakterystyki. Aktywnością, która wzbudziła duże zainteresowanie okazało się doświadczenie: "Dlaczego niedźwiedź nie marznie?" Uświadomiło ono dzieciom jak warstwa tłuszczu izoluje niedźwiedzia i pozwala mu wytrzymać w lodowatej wodzie. Ciekawym zajęciem było przygotowanie z papieru niedźwiedzich łap naturalnej wielkości. Swoje "pięć minut" mieli też mali artyści. Niedźwiedzie polarne przez nich wykonane pięknie prezentują się w świetlicowej galerii prac. Dzień Niedźwiedzia Polarnego wykorzystaliśmy również do przypomnienia, że zmiany klimatu zależą od nas wszystkich a los niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów leży w naszych rękach.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

         

      • Dzień Kobiet

      • 8 marca w świetlicy szkolnej w "dużej jedynce" obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli swoim koleżankom serdeczne życzenia oraz obdarowali je symbolicznymi  upominkami.

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Wiosenne kodowanie w świetlicy w Małej Jedynce

      • Wiosna to magiczna pora szybkich przemian w przyrodzie, a dla nas idealny czas na rozbudzenie się z zimowego letargu poprzez m.in. rozwijanie kreatywności. Podczas zajęć w świetlicy uczniowie odkodywywali ukryte ilustracje związane z rozpoczynającą się wiosną. Były to kwiaty, owady i ptaki.

      • Światowy Dzień Wody

      • 26 marca w świetlicy szkolnej w "dużej jedynce" obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Oglądając film edukacyjny razem z Panem Nauczanką poznaliśmy stany skupienia wody i przedstawiliśmy je w formie układanki. Dowiedzieliśmy się, że woda zmienia stany skupienia i krąży w przyrodzie. Z uwagą wysłuchaliśmy wiadomości na temat znaczenia wody dla organizmów. Dużym zaskoczeniem była informacja, że nie wszyscy ludzie mają dostęp do czystej wody. W dalszej części zajęć zastanawialiśmy się nad sposobami oszczędzania wody w naszych domach. Rozwiązywaliśmy też zagadki dźwiękowe, pt. "O czym szumi woda?". Odgłosy kapiącej wody, prysznica, deszczu, strumyka, wodospadu, morskich fal rozszyfrowujemy znakomicie. Wyjątkową częścią zajęć były eksperymenty z wodą w roli głównej. Woda, która jest wszędzie wokół nas, kryje w sobie niezwykłe tajemnice i potrafi zachowywać się w zadziwiający sposób. Czy wiecie, że można zrobić tęczę bez deszczu? Albo jak sprawić, by woda "chodziła" między szklankami? My już wiemy, bo byliśmy młodymi naukowcami. Na koniec naszej przygody z wodą wykonaliśmy prace plastyczne z kolorowego papieru - "Kropla wody". Dzień upłynął pracowicie i owocnie. Nie ma to jak zajęcia o ważnych rzeczach prowadzone przez zabawę. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Ekologiczne święta".

         Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Słów parę o legendach w świetlicy w Małej Jedynce

      • Istotą legend, tym, co odróżnia je od bajek, jest odniesienie do faktów historycznych. Stąd powiedzenie: „W każdej legendzie kryje się ziarno prawdy”. Dzieci poznały legendy o Bazyliszku, Lajkoniku, Syrence Warszawskiej, Złotej Kaczce, Lechu, Czechu i Rusie oraz Warsie i Sawie. Rozwiązywały quiz dotyczący legend, wydarzeń historycznych i stolic Polski. Malowały też ilustracje związane z poznanymi legendami.

      • Na sportowo w świetlicy w "dużej jedynce"

      • Nasze "świetliki" wiedzą, że sport to zdrowie dlatego chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych pod kierunkiem Pani Edyty - szkolnej pielęgniarki. Dobra muzyka, uśmiech i aktywność fizyczna to gwarancja zdrowego stylu życia oraz dobrze spędzonego czasu.

         

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Akcja Żonkile 2024 w świetlicy w "dużej jedynce"

      • 19 kwietnia uczciliśmy 81. rocznicę  wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Symbolem naszej pamięci o tych, którzy przed laty polegli w bohaterskiej walce były żółte żonkile.

        wona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • ŚWIATOWY MIESIĄC AUTYZMU

      • W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zajęcia w klasie 1c miały charakter edukacyjny i sportowo integracyjny. W tym dniu królował kolor niebieski. Dzieci miały zorganizowane STREFY z różnymi zadaniami do wykonania: STREFA SPORTOWA, KREATYWNOŚCI, BYSTREGO UMYSŁU, KINOWA, (w której zostały zaprezentowane filmiki edukacyjne o AUTYZMIE).

    • W świetlicy w "Małej Jedynce" z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi odbyły się zajęcia mające na celu promowanie postaw ekologicznych, oraz uświadomienia dzieciom, że ziemia to nasz dom, a dbanie o nią jest naszym wspólnym obowiązkiem.

      W ramach zajęć uczniowie przygotowali lapbooka nawołując do konieczności dbania o środowisko: obowiązku segregowania śmieci, oszczędzania energii oraz wody.

      • Dzień Ziemi w świetlicy w "dużej jedynce"

      • W piątek 26 kwietnia obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Ziemi. Celem święta było promowanie i poszerzanie świadomości ekologicznej. W trakcie zajęć kolorując obrazki i dopasowując je do opisów stworzyliśmy "Kodeks Ekologa". Wiemy, że dbamy o Ziemię, gdy...

        1. Oszczędzamy wodę.

        2. Oszczędzamy energię elektryczną.

        3. Segregujemy śmieci.

        4. Stosujemy recykling.

        5. Sadzimy rośliny.

        6. Wybieramy rower lub spacer.

        7. Korzystamy z energii wiatrowej.

        8. Szanujemy rośliny i zwierzęta.

        Oglądając film edukacyjny "Dzień Ziemi" poznaliśmy datę obchodów i historię tego święta. Dowiedzieliśmy się jak długo rozkładają się śmieci, ile odpadów w ciągu roku wytwarza przeciętna rodzina oraz na czym polega recykling. Ważnym elementem zajęć była nauka segregacji śmieci przez zabawę. Pasjonującym zadaniem okazało się stworzenie z kolorowego papieru portretu Pani Ziemi. Wyzwaniem zaliczonym  celująco była ekologiczna krzyżówka. Dzień upłynął pracowicie i ciekawie. Mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej planety.

        ZIEMIA TO NASZ DOM, PAMIĘTAJMY, ŻE MUSIMY O NIĄ DBAĆ!

        Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Ekologiczne święta"

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Wieści ze świetlicy w "dużej jedynce"

      • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Kropla wody to skarb" został rozstrzygnięty. Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych podczas obchodów Światowego Dnia Wody oraz rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych dzieci.. Zadanie konkursowe polegało na pokolorowaniu kredkami obrazka z kroplą wody, tak by przedstawiał jej piękno, bezcenną wartość oraz dar życia. Ilość i jakość przygotowanych prac to dowód na to, że w małych artystach z naszej świetlicy drzemią duże pokłady talentu i kreatywności. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!

        Oto lista laureatów:

         

        Klasa I

        1. Zabłocki Leon 1d

        2. Kot Lena 1d

        3. Sadło Jan 1d

         

        Klasa II

        1. Kozos Oliwia 2e

        2. Gajek Lena 2a

        3. Walczak Julianna 2a

         

        Klasa III

        1. Smarkala Emilia 3a

        2. Wołek Karolina 3b

        3. Jaroszkiewicz Marta 3b

         

        Klasa IV

        1. Rokicka Alicja 4a

        2. Staniak Marta 4b

        3. Rola Weronika 4b

         

        Klasa V

        1. Kozłowicz Julia 5b

        2. Mikriukova Mariia 5a

         

        Wyróżnienia:

        Lipiński Marcel 1d

        Dzido Oliwia 2a

        Jawoszek Lena 3b

         

        Konkurs przeprowadzono w ramach innowacji pedagogicznej "Ekologiczne święta".

         

        Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

      • Wizyta pani bibliotekarki w świetlicy w Małej Jedynce

      • W dniu 9 maja gościliśmy w świetlicy bibliotekarkę z naszej szkoły Panią Agnieszkę Peryt. Pani Agnieszka przybliżyła nam postać Jana Brzechwy oraz wiersze i bajki, jakie napisał poeta. Oprócz tego dzieci wykonały zakładki do książek metodą origami. Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas.