• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. W dniach 3-6 października 2022r. uczniowie z pięciu klas pierwszych gościli w bibliotece szkolnej. Pierwszaki zapoznały się z regulaminem wypożyczania książek, zasadami dbania o wypożyczone książki i rozwiązywali zagadki związane z książkami i biblioteką. Na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki.

• Nietypowa lekcja wychowawcza

• W dniu 11 października klasa 8 a na lekcji wychowawczej gościła policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie mł.asp. Agatę Mućkę i sierż.szt. Piotra Safiańskiego. Mundurowi przedstawili problematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, w szczególności w kontekście zażywania środków psychoaktywnych. Uczniowie, przy wykorzystaniu zarówno alkogogli jak i narkogogli, mieli możliwość doświadczenia zachowania własnego organizmu jak po zażyciu takich środków. Alkohol i narkotyki "upośledzają" właściwe postrzeganie otoczenia i koordynację ruchową. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wybór - warto zatem kierować się rozsądkiem.

Ż.Misiak

• Gramy zmysłami

• ,,Gramy zmysłami,, to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, którego zadania realizują uczniowie klasy 3 b. Poszerzamy i wzbogacamy wiedzę na temat zmysłów, stymulujemy zmysły poprzez zabawę i sytuacje edukacyjne. Pierwsze zadanie wykonane : SENSORYCZNY SPACER . Wiele radośc , doznań, wrażeń.

• Pasowanie na czytelnika

• Biblioteka naszej szkoły wzbogaciła się o nowych czytelników.  To uczniowie klasy I e, którzy z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Agnieszkę, naszą bibliotekarkę. Pani Agnieszka zachęciła uczniów do czytania książek i zaprezentowała ciekawy księgozbiór.  Odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci wypożyczyły pierwsze książki, a w prezencie dostały przydatne zakładki. Na pamiątkę tego wydarzenia mamy zdjęcia.

• WYCIECZKA KLAS 8a,8e,8f DO LUBLINA

• Podczas wycieczki uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami  zwiedzali Muzeum Wsi Lubelskiej, mieli możliwość udziału w zajęciach podczas których prezentowano  prace przygotowujące do  wyrobu mąki w wiatraku, wypiek podpłomyków, szydełkowanie, wyrób kaszy jaglanej w stępie oraz tradycyjne instrumenty używane podczas wiejskich prac i uroczystości. Wzięli również udział w pokazach z fizyki organizowanych przez UMCS.

M Ostojska, Ż Misiak, U Wojtalska

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. 7 października 2022 w Szkole Podstawowej nr 1 obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM).  Zespół matematyków przygotował dla uczniów gry i zabawy, w których mogli wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia tj. Sowa matematyczna  z wykorzystaniem kostek, karty Grabowskiego, platforma Quizizz czy Tabliczka Szczęścia. Akcja, w której wzięli udział uczniowie z klas 4-8 miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, ci którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października 2022 roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole zostanie uruchomiona Skrzynka Spraw Wspólnych. Przygotowana przez Samorząd Uczniowski skrzynka czeka na Wasze głosy w sprawach ważnych i tych mniej ważnych, ale wpływających na szkolne życie.

Pamiętaj! Twój głos liczy się tylko wtedy, kiedy go oddasz!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października 2022 r. obchodziliśmy święto tabliczki mnożenia, dzięki któremu każdy mógł powtórzyć tabliczkę w przyjemny i niecodzienny sposób. W klasach 4a, 5c i 5d odbył się konkurs na klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zadaniem uczniów było odszyfrowanie hasła "multiplication table", co znaczy tabliczka mnożenia. Ekspertami zostali: Marysia Sosnowska kl.4a, Dawid Szczygieł kl.5c, Kuba Sokołowski kl.5d.Gratulacje!

Joanna Michalak