• Wyniki konkursu profilaktyczno - plastycznego „Przepis na rodzinne szczęście – zdrowo i bez nałogów” organizowanego przez pedagoga szkolnego Annę Dziewulską i psychologa szkolnego Anetę Tymińską

• W konkursie wzięło udział 53 uczniów z klas I – VIII.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.

Wybrane hasła prac:

- „100% radości z rodzinnej miłości"

- „Zamiast gier komputerowych wybierz z nami świat wycieczek rowerowych"

- „Przepis na szczęście taki mamy, że dużo czasu razem spędzamy"

- „Gdy żyjemy zdrowo i bez nałogów to nasze życie w rodzinie barwi się na kolorowo"

- „Bądź z nami, a nie z nałogami"

- „Żeby zdrowym i silnym być umiar w jedzeniu musi być"

- „Wstań z kanapy, nie bądź leń, idź do lasu i swoje życie zmień”

- „Nasza rodzina jest szczęśliwa gdy jej życie zdrowo i bez nałogów się odbywa"

- „Rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu i nikt jej nie zastąpi".

Dziękujemy za udział w konkursie: wszystkim dzieciom,  ich rodzicom i wychowawcom.

Gratulujemy kreatywności i wyobraźni twórczej.

Galeria prac znajduje się na korytarzu szkolnym na II piętrze.

• Uczenie się przez działanie

• W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Uczenie się przez działanie” w dniach 20 – 21 XII 2022 roku odbyły się apele dla uczniów I etapu edukacyjnego. Pani wicedyrektor Dorota Oskroba podsumowała działanie podejmowane w miesiącu grudniu. Zadaniem klas było zadbanie o świąteczny wystrój sali lekcyjnej oraz wykonanie plakatu „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe na świecie”. Wszystkim klasom udało się zdobyć odznakę za wystrój sali. Wyróżnione prace plastyczne wykonali:

Maja Goławska kl. I a

Weronika Czub kl. III b

Kyrylo Kabarchuk kl. III c

Jakub Michalak kl. III c

Autorzy plakatów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Efekty pracy uczniów możemy zobaczyć na szkolnych korytarzach w małej i dużej Jedynce.

Autorzy innowacji: p. wicedyrektor Dorota Oskroba, p. Elżbieta Świerczewska, p. Marta Magnuszewska, p. Monika Sulej

• Jak radzić sobie z emocjami?

• Jedno jest pewne, pozytywnych emocji wśród uczniów klasy 3b nie brakuje. Wiemy, że nie ma złych ani dobrych emocji!😊 To przez prowadzone rozmowy, dialogi i ćwiczenia uczniowie uczą się jak radzić sobie z emocjami.

Przez to wiedzą , że jedne są przyjemne, a inne nieprzyjemne, lecz wszystkie emocje są potrzebne. Za każdą emocją stoi istotna dla ucznia potrzeba. To one motywują nasze zachowania, to dzięki nim mamy ochotę coś robić, działać. Emocje informują nas o tym, że dzieje się coś dla nas ważnego. Nazywanie własnych emocji pomaga w ich kontrolowaniu. Emocje mają to do siebie, że są przejściowe, mijają.

• Konkurs na „Najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową”

• Muzeum Regionalne w Łukowie  we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej, zorganizowało Konkurs na „Najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową”.Wpłynęło na niego, aż 107 prac. Komisja konkursowa dokonała ich oceny i wybrała 12 najpiękniejszych choinek i ozdób choinkowych. Wernisaż prac nadesłanych na konkurs połączony z wręczeniem nagród i dyplomów odbył się tuż przed świętami, 22 grudnia.

W kategorii choinka: 1 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły-Hanna Sokół,  (opiekun Hanna Wiącek), natomiast w kategorii ozdoba choinkowa: Izabela Staniak – reprezentująca nasze Przedszkole Nr 6, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy 🥰👏👏👏