• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie 171 szkół i bibliotek pedagogicznych w województwie lubelskim, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025” (Dz.U. Z 2021 r., poz.1675) na rok 2023 w kierunku interwencji 3.2 – Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

                        Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 15 000,00 zł. Wniosek o kwotę wsparcia  w wysokości 12 000,00 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej, elementów wyposażenia  oraz działania promujące czytelnictwo został pozytywnie rozpatrzony przez Zespół powołany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Kwota dotacji zostanie przeznaczona na realizację działań wskazanych we wniosku.

          • XXX ŁUKOWSKIE ULICZNE BIEGI 3-cio MAJOWE POD PATRONATEM RADY I BURMISTRZA MIASTA ŁUKÓW

          • W dniu 3 maja 2023 r. z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja uczniowie pierwszego i drugiego etapu edukacyjnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego wzięli liczny udział w 30 ŁUKOWSKICH ULICZNYCH BIEGACH 3-cio MAJOWYCH POD PATRONATEM RADY I BURMISTRZA MIASTA ŁUKÓW ulicami naszego miasta. Do udziału zgłosiło się 138 zawodniczek i zawodników, uczniowie klas: I-III i około 60 z klas IV-VIII. Celem imprezy było: uczczenie 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, budowanie postaw patriotycznych, popularyzacja biegania wśród dzieci, promowanie zdrowego stylu życia.

            W wyniku rywalizacji w kategorii Szkoły Podstawowe:

             - Dziewczęta 2015-2014 r., dystans 300m - I miejsce zajęła Natalia Pieniak z kl. II b

            - Dziewczęta 2013-2012 r., dystans 600m - I miejsce zajęła Zofia Wardak  z kl. III a

            - Dziewczęta 2013-2012 r., dystans 600m - II miejsce zajęła Helena Śledź z kl. IV c

            - Chłopcy 2013-2012 r., dystans 800m - II miejsce zajął Krystian Abramek z kl. IV b

            - Chłopcy 2013-2012 r., dystans 800m - III miejsce zajął Michał Tomczak z kl. III b

            - Dziewczęta 2011-2010 r., dystans 800m - I miejsce zajęła Hanna Muszyńska z kl. VIf

            - Dziewczęta 2011-2010 r., dystans 800m - III miejsce zajęła Aleksandra Magnuszewska z kl. VIf

            - Chłopcy 2011-2010 r., dystans 1100m - II miejsce zajął Błażej Wołek z kl. Vd

            - Chłopcy 2011-2010 r., dystans 1100m - III miejsce zajął Jakub Sokołowski z kl. Vd

            - Dziewczęta 2009-2008 r., dystans 1100m - I miejsce zajęła Martyna Izdebska z kl. VIIIe

            Zespołowo w kategorii Szkoły Podstawowe nasza Szkoła zajęła I miejsce.

            W kategorii OPEN Kobiety pobiegła p. Ewa Czerkas zajmując III miejsce na podium. Natomiast w kategorii OPEN Mężczyźni pobiegł p. Stanisław Chudzik.

            Wszyscy zawodnicy po ukończonym biegu otrzymali medale okolicznościowe, a także posiłek regeneracyjny. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegów.

            Organizatorzy: p. Marzena Rzymowska, p. Alicja Strus, p. Ewa Czerkas, p. Ewa Mrozowska, p. Artur Paszkiewicz, p. Stanisław Chudzik

          • Eliminacje powiatowe o Puchar Tymbarku

          • 25 kwietnia na boiskach OSiR w Łukowie odbyły się eliminacje powiatowe o Puchar Tymbarku. Wśród wielu drużyn udział wzięli chłopcy z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. Chłopcy w swojej kategorii wiekowej zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans na etap wojewódzki, który odbędzie się 18 maja w Międzyrzecu Podlaskim. Chłopcy wystąpili w składzie:  Maciej Wilczyński, Mikołaj Żaczek, Wojciech Wardak, Leon Bogusz, Jan Chudzik, Michał Gajda, Marcel Grula i Jan Zarzycki. Opiekunem grupy jest Stanisław Chudzik.

          • „Uczenie się przez działanie”

          • Tuż przed długim weekendem majowym odbyły się apele dla uczniów kl. I-III, podczas których p.wicedyrektor Dorota Oskroba podsumowała działania podejmowane w kwietniu, w związku z realizacją innowacji pedagogicznej „Uczenie się przez działanie”. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi każda klasa wykonała plakat pt. ”Co niszczy naszą planetę?” za co otrzymała zasłużoną odznakę. Zadaniem dodatkowym dla chętnych uczniów było stworzenie kolażu pt. „Co zawdzięczamy drzewom?”. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy, a wszystkie prace można podziwiać na szkolnych korytarzach w małej i dużej Jedynce. Wyróżnieni zostali:

            I a Lena Gajek, Igor Bober

            I b  Jan Chudzik,  Jan Komorowski

            I c Alan Dauter, Emilia Tomaszewska

            I d Hanna Falęcka, Olaf Brzozowski

            I e Laura Ponikowska, Patryk Sokołowski

            II a Barbara Kurowska, Zuzanna Żyłka

            II c Bartłomiej Radomyski

            II d Józef Gajownik, Lena Janiak

            III a Alicja Małaszuk, Milena Tymińska

            III b Hanna Zgorzałek, Wiktoria Szczęśniak

            III c Weronika Rola, Lena Mućka

            III d Dawid Chmielewski, Weronika Karwowska

            Serdecznie gratulujemy!

             

          • Świętowanie uchwalenia Konstytucji 3 maja 

          • Nasza szkoła również włączyła się w szereg inicjatyw, które upamiętniają wydarzenia z 1791 roku, kiedy to nasi przodkowie uchwalili Ustawę  Rządową - jeden z światlejszych dokumentów schyłku XVIII wieku. Jednym z naszych z przedsięwzięć był uroczysty apel, który odbył się w czwartek 4 maja. Do poznawania swojej historii, budowania świadomości o doniosłości wydarzeń sprzed lat oraz radosnego świętowania zachęcili uczniowie, którzy przygotowali akademię. 

            Apel poprowadzili Aleksander Kita oraz Anna Rokicka (oboje z kl. 6B) a na szkolnej scenie swoje umiejętności zaprezentowały utalentowane wokalistki - Lena Ozga (kl. 2C), Julia Wardak (6B) Zuzanna Bochman (8B), Marta Wardak (8B). Wiersz „Trzeci maj” wyrecytowała Zofia Mieczkowska (6B). Biało-czerwony taniec, który wywołał fale entuzjazmu wykonały utalentowane „Jeżyki” z naszego przedszkola. 

            Za przygotowanie apelu odpowadali nauczyciele - Anna Orłowska, Anna Pudełek, Przemysław Oskroba, Arkadiusz Pogonowski.

          • 5,2,1…startujemy z „Gorączką Złota PCK 2023"

          • Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”, gdzie tony złotych monet pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych dla potrzebujących dzieci.

            Zastanawiacie się  jak możecie pomóc? To proste!!! Wystarczy wrzucić „złote” monety ” o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy do specjalnie przygotowanego  pojemnika oznakowanego logiem akcji albo przekazać monety koordynatorowi akcji  p. Alicji Strus lub zanieść podpisane na świetlicę szkolną w dużej Jedynce. Pojemnik  będzie znajdował się na I piętrze, na parapecie obok sklepiku szkolnego. Zachęcam do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.

            Wspólnie pomagamy potrzebującym dzieciom. Pomagajmy razem.

            Jednocześnie nasza szkoła bierze udział w konkursie, który polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy.

            W ramach akcji nie należy przekazywać:  monet zabrudzonych, bilonu PRL, obcej waluty, żetonów telefonicznych i innych przedmiotów niezwiązanych z zakresem konkursu.

             Nagroda  - zdobywcy pierwszych miejsc  otrzymają statuetki, tytuł „ Złota Szkoła” oraz nagrodę rzeczową.

            Zakończenie konkursu - 30 maja 2023r.

            Organizator: Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, ul. Puchacza 6, 20-323 Lublin

            Alicja Strus - opiekun Szkolnego Koła PCK

          • Wpłaty za obiady za miesiąc maj 2023 r

          • 17 -1(28.04.23r) = 16 x 5zł = 80 zł

            wpłaty proszę dokonać na konto szkoły

            nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020

            w terminie od 2.05.2023r do 8.05.2023r (liczy się data wpływu na konto szkoły)w tytule przelewu proszę wpisać : imię , nazwisko i klasę ucznia oraz miesiąc którego dotyczy wpłata

            WAŻNE !

            Wpłata nie powinna wpłynąć na konto szkoły wcześniej niż 2.05.2023r

            Warunkiem odliczenia zgłoszonych nieobecności jest zwrot karteczki ze zgłoszonego dnia.

            Wszystkie osoby ,które zgłaszały nieobecności na obiadach proszone są o kontakt z intendentem w celu uzgodnienia wysokości wpłaty.

          • Dzień Ziemi w świetlicy w "dużej jedynce"

          • "Ziemio, nie chcemy, byś była zniszczona, chcemy, byś była zielona!"

            W naszej świetlicy Święto Ziemi trwało cały tydzień. W trakcie zajęć, których celem było promowanie postaw proekologicznych, stworzyliśmy "Kodeks Ekologa". Pamiętajmy, że wszyscy możemy dbać o naszą planetę, segregując śmieci, oszczędzając wodę i energię elektryczną, wybierając rower lub spacer zamiast auta, używając ekologicznych toreb, dbając o rośliny i zwierzęta. Rozwiązywaliśmy także krzyżówkę z hasłem "Dzień Ziemi". Poznaliśmy datę obchodów tego święta. Swoje "pięć minut" mieli również amatorzy wycinania z kolorowego papieru. Efekt ich pracy to elegancki Ekoludek, który będzie nam przypominał, by zawsze i wszędzie być wzorowymi ekologami! Pasjonującym   zadaniem było kolorowanie portretów Pani Ziemi. Efekty pracy można podziwiać w galerii pt. "Każdy dzień, to Dzień Ziemi". Za wzorową pracę podczas zajęć wszystkie dzieci otrzymały odznaki "Przyjaciela przyrody". Pamiątką ze wspólnego świętowania są zdjęcia.

            Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

          • Uczniowie klas 1-3 w tym roku przystąpili do jednego z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych "Kubusiowi  Przyjaciele Natury". Mają okazję wykazać się kreatywnością, przedstawiając zasady, jakimi kieruje się prawdziwy przyjaciel natury. W ramach programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury" prowadzone są ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci mogą bawić się, uczyć się i poznawać świat przyrody. Dzieci rozwijają i doskonalą kreatywność, samodzielne myślenie oraz dokonuje się przyswajanie wiedzy poprzez zabawę, doświadczanie. Umacnia się świadomość w zakresie ekologii. Jednym z działań w ramach programu było zorganizowanie kącika przyrodniczego nakierowanego na bezpośrednią obserwację świata przyrody. Przy pomocy zmysłów uczniowie poznawali i rozpoznawali rośliny i zwierzęta lasu, parku i ogrodu realizując jedno z zadań "Na tropie roślin i zwierząt".

          • Akcja Żonkile 2023 w świetlicy w "dużej jedynce"

          • 19 kwietnia uczciliśmy 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji nosiliśmy przypięte żółte żonkile - symbol pamięci o tych, którzy przed laty polegli w bohaterskiej walce.

            Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

          • Dzień Ziemi

          • Z okazji Międzynarodowego Święta Ziemi nasza szkoła ozdobiona została ekologicznymi plakatami wykonanymi przez uczniów klas ósmych

          • Światowy Dzień Ziemi

          • Światowy Dzień Ziemi to dobra okazja, aby pokazać, że dbamy o naszą planetę i pamiętać jak wiele jej zawdzięczamy.

            Uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej nr 1 chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania świata. Te dzieci wiedzą, że przyjemniej i bezpieczniej jest żyć w czystym otoczeniu.

            Pamiętajmy, że o czystość i porządek na naszej planecie Ziemi należy dbać systematycznie i nieustannie.

          • V Niebieski Bieg

          • 21 kwietnia 2023 roku  odbył się  V Niebieski Bieg pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków w ramach akcji ,, Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu,,💙 Uczniowie klasy 3b z nauczycielami uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu . Piękna postawa, zrozumienie i wspólna zabawa. 💙💙💙💙

          • Uczymy się przez działanie

          • W ramach innowacji pedagogicznej "Uczymy się przez działanie" w kwietniu realizujemy kolejne zadanie. Biorąc udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas1 i 2 wykonywali klasowe plakaty pod hasłem " Co niszczy naszą planetę. Podczas zajęć edukacyjnych poruszano tematykę promującą ochronę przyrody. Uczniowie mieli wiele pomysłów dotyczących ochrony naszej planety - Ziemi.

          • Akcja "Żonkile"

          • 19 kwietnia w całej Polsce obchodzona była 80 rocznica powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła również dołączyła do akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Widocznym symbolem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach był przypięty do ubrania żonkil. Na lekcjach została poruszona tematyka powstania i Holocaustu, której często towarzyszyły ożywione dyskusje.

            Dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu za przygotowanie żonkili.

            Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu.

             

            #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

            @polinmuseum

          • Edukacja przyrodnicza

          • Uczniowie klasy I d  w czasie dzisiejszej  edukacji przyrodniczej oglądali film „Jak z jaja powstaje kura”, podczas którego dr Marcin Lis przekazał następujące  informacje: ile jajek znosi kura w ciągu dnia, ile czasu kura wysiaduje jaja, opowiedział o procesie wykluwania się piskląt. Przedstawił budowę kurczaka. Z filmu uczniowie dowiedzieli się czym żywią się pisklaki oraz jak rozpoznać kurkę i kogucika.  Dzieci rozpoczęły swoja przygodę z inkubowaniem . Zapoznali się z budową inkubatora , jego działaniem oraz znaczeniem dla ludzi i zwierząt. Dowiedziały się jakie warunki muszą zostać spełnione, aby pisklaki się wykluły. Wiedzą, że w inkubatorze musi być ustawiona temperatura 37. 8 C,  dodatkowo należy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej wilgotności.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć  jaja gęsie, indycze, perlicze oraz kurze (rasa Ayam Cemani). Dbamy i  czekamy 28 dni na nasze pisklaki.

          • Konkurs plastyczny „W świecie baśni – zilustruj ulubioną baśń”

            1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
              w Łukowie.
            2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3.
            3. Technika wykonania prac dowolna. Format prac A4.
              Prace konkursowe będą oceniane przez jury według kryteriów: zgodność z tematem, walory artystyczne, samodzielność, zachowanie zapisów regulaminowych.
            4. Prace konkursowe muszą być pracami samodzielnymi i indywidualnymi.
            5. Każda praca konkursowa powinna być zaopatrzona w podpis zawierający:
              imię i nazwisko ucznia, klasę, tytuł zilustrowanej baśni.
            6. Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 5.05.2023 r.
            7. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.
          • Konkurs plastyczny „Przysłowia mądrością narodów– zilustruj ulubione przysłowie”

            1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
              w Łukowie.
            2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.
            3. Technika wykonania prac dowolna. Format prac A4.
              Prace konkursowe będą oceniane przez jury według kryteriów: zgodność z tematem, walory artystyczne, samodzielność, zachowanie zapisów regulaminowych.
            4. Prace konkursowe muszą być pracami samodzielnymi i indywidualnymi.
            5. Każda praca konkursowa powinna być zaopatrzona w podpis zawierający:
              imię i nazwisko ucznia, klasę, treść zilustrowanego przysłowia.
            6. Prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 5.05.2023 r.
            7. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.