• Na sportowo w świetlicy w "dużej jedynce"

          • Nasze "świetliki" wiedzą, że sport to zdrowie dlatego chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych pod kierunkiem Pani Edyty - szkolnej pielęgniarki. Dobra muzyka, uśmiech i aktywność fizyczna to gwarancja zdrowego stylu życia oraz dobrze spędzonego czasu.

            Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz

          • Spotkanie z „Labiryntem”

          • Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji dnia 12.04.2024r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczniów klas IV-VI wraz z nauczycielami, któremu towarzyszył kolor niebieski. Szkolne Koło PCK oraz Szkolny Klub Wolontariatu zaprosili Panią Prezes Grażynę Kulik i Panią Wice Prezes Monikę Siwiak z Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin "Labirynt". Podczas pogadanki zostaliśmy zapoznani z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami  jakie występują  u osób z tym zaburzeniem. Dowiedzieliśmy się jakie problemy i trudności w rozumieniu świata mają osoby ze spektrum autyzmu. Głównym celem tego spotkania było rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Pamiętajmy zwłaszcza w tym miesiącu, abyśmy wszyscy przypominali o tym, jak istotne jest zrozumienie i akceptacja osób z autyzmem oraz jak ważne jest okazywanie tym osobom empatii. Bądźmy razem! 

            Alicja Strus, Karolina Dębiak

          • Ogłoszenie

          • Uchwałą Rady Miasta Łuków do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 przypisano ulicę Zbożową

          • Słów parę o legendach w świetlicy w Małej Jedynce

          • Istotą legend, tym, co odróżnia je od bajek, jest odniesienie do faktów historycznych. Stąd powiedzenie: „W każdej legendzie kryje się ziarno prawdy”. Dzieci poznały legendy o Bazyliszku, Lajkoniku, Syrence Warszawskiej, Złotej Kaczce, Lechu, Czechu i Rusie oraz Warsie i Sawie. Rozwiązywały quiz dotyczący legend, wydarzeń historycznych i stolic Polski. Malowały też ilustracje związane z poznanymi legendami.

          • Agatka i Aleksandra Domańskie na Międzynarodowym Festiwalu „Golden Voice Malta 2024”


          • Golden Voice Malta to jeden z najważniejszych festiwali wokalnych dla dzieci i młodzieży w Europie. Festiwal ma na celu promowanie młodych talentów wokalnych z całego świata i zapewnienie im platformy do zaprezentowania swoich umiejętności przed międzynarodową publicznością. Jest to szansa dla młodych talentów na rozpoczęcie kariery muzycznej i zdobycie uznania na arenie międzynarodowej. W tym roku festiwal odbył się w dniach 22-24 marca 2024 roku w stolicy Valletcie. Na festiwal przyjechali wokaliści z 29 krajów, którzy swoje utwory prezentowali  przed jury złożonym z zawodowych muzyków i pedagogów. Jury oceniało ich występy pod kątem wokalnych umiejętności, interpretacji piosenki, scenicznej prezencji oraz ogólnego wrażenia.
            Polskę reprezentowały nasze uczennice Aleksandra i Agatka Domańskie, które swój wokal rozwijają w Szkolnym Studio Piosenki. Miło mi poinformować, że jury doceniło nasze dwie siostry.
            Aleksandra Domańska zachwyciła nie tylko jury, ale również samego dyrektora festiwalu „Golden Voice Malta”. Jej imponujące wykonanie piosenki "Naprawdę chcę" spotkało się z tak wielkim uznaniem, że otrzymała I miejsce w swojej kategorii, oraz specjalną nagrodę od dyrektora festiwalu – profesjonalny mikrofon. Nagroda ta jest dowodem na jej wyjątkowy talent oraz niesamowity głos. Oprócz solowego sukcesu Ola w duecie „Domańskie Sisters” ( Ola i Agatka) otrzymały również wyróżnienie. Należy podkreślić, że w kategorii Duety były najmłodsze.  Dziewczęta do Polski wróciły z imponującymi nagrodami. Przywiozły zdobyte trofea oraz kolejne zaproszenia na Słowenię i do Szwajcarii, gdzie będą miały możliwość występu na kolejnych prestiżowych galach koncertowych. Sukces obu dziewczynek jest imponującym osiągnięciem.  Świadczy o ich talencie muzycznym, ciężkiej pracy i zaangażowaniu ich rodziców.  To również wspaniałe wydarzenie dla naszej szkoły, miasta Łukowa i całej Polski.

            Dziewczynkom gratulujemy  i  życzymy kolejnych sukcesów w muzycznej karierze.

                                                                                         Anna Pudełek

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat autyzmu oraz problemów osób zmagających się z nim. Na znak solidarności z osobami z autyzmem uczniowie dzisiejszego dnia ubrali się na niebiesko. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w celu podniesienia wiedzy na temat spektrum autyzmu oraz odbyły się wspólne gry zespołowe pt,,Niebieskie igrzyska".

            Wszystkie podjęte działania miały wpływ na zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu.

          • Światowy Dzień Wody

          • 26 marca w świetlicy szkolnej w "dużej jedynce" obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Oglądając film edukacyjny razem z Panem Nauczanką poznaliśmy stany skupienia wody i przedstawiliśmy je w formie układanki. Dowiedzieliśmy się, że woda zmienia stany skupienia i krąży w przyrodzie. Z uwagą wysłuchaliśmy wiadomości na temat znaczenia wody dla organizmów. Dużym zaskoczeniem była informacja, że nie wszyscy ludzie mają dostęp do czystej wody. W dalszej części zajęć zastanawialiśmy się nad sposobami oszczędzania wody w naszych domach. Rozwiązywaliśmy też zagadki dźwiękowe, pt. "O czym szumi woda?". Odgłosy kapiącej wody, prysznica, deszczu, strumyka, wodospadu, morskich fal rozszyfrowujemy znakomicie. Wyjątkową częścią zajęć były eksperymenty z wodą w roli głównej. Woda, która jest wszędzie wokół nas, kryje w sobie niezwykłe tajemnice i potrafi zachowywać się w zadziwiający sposób. Czy wiecie, że można zrobić tęczę bez deszczu? Albo jak sprawić, by woda "chodziła" między szklankami? My już wiemy, bo byliśmy młodymi naukowcami. Na koniec naszej przygody z wodą wykonaliśmy prace plastyczne z kolorowego papieru - "Kropla wody". Dzień upłynął pracowicie i owocnie. Nie ma to jak zajęcia o ważnych rzeczach prowadzone przez zabawę. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej "Ekologiczne święta".

             Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz