• Szkolny konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia

• Szkolny konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia odbył się 18.10.2022r. Wzięli w nim udział najlepsi uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły,którzy wykazali się szybkością i bezbłędną znajomością tabliczki mnożenia.

Klasy czwarte:
            Miejsce 1 Milena Lipiec 4a
            Miejsce 2 Karolina Wiąckiewicz 4c
            Miejsce 3 Maryia Kanapelkina 4b

Klasy piąte
            :
            Miejsce 1 Jan Turski 5b
            Miejsce 2 Liliana Prokopowicz 5d
            Miejsce 3 Aleksandra Kopeć 5b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Zespół nauczycieli uczących matematyki

• Europejski Dzień Języków

• W tym roku nasza szkoła tradycyjnie uczciła Europejski Dzień Języków poprzez organizowanie konkursu plakatów pod hasłem " 150 języków to bogactwo Europy..." Tegorocznym laureatem została uczennica 5b Aleksandra Antonina Kopeć.  Gratulacje!!!

• Ślubowanie klas I

• Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły – tymi słowami rozpoczęło się ślubowanie  składane przez pierwszoklasistów podczas pasowania. Odbyło się ono zgodnie z długoletnią tradycją  naszej szkoły podczas uroczystości, w której uczestniczyli uczniowie, ich bliscy, nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Zanim najmłodsi zostali włączeni do społeczności szkolnej, obejrzeli przygotowany na tę okazję przez swoich starszych kolegów i koleżanki program artystyczny. Nie zabrakło w nim wierszy i piosenek nawiązujących tematyką do wydarzenia, w którym dzieci uczestniczyły. Następnie pierwszoklasiści złożyli  uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Na koniec Dyrektor i Wicedyrektor szkoły pasowali każde dziecko na ucznia, dotykając jego ramienia dużym, kolorowym ołówkiem i wypowiadając zgodną z ceremoniałem formułę. Pasowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

• Terapia ręki

• ,,Człowiek poznaje swoje otoczenie poprzez dłonie. Są one narzędziami jego inteligencji. Jego dłonie są kreatywne, mogą produkować rzeczy. Narządy zmysłów i koordynacja rozwijają się poprzez zajęcia manualne”– powiedziała Maria Montessori.